İsrail, Irak ve ABD’nin Türkiye’ye yönelik küstah açıklamaları ortak kalemin mahsülüdür

ProfDr. Aygün Attar

 

İki ayda YPG terör örgütüne 900 tır silah yardımı yapan Amerika, Türkiye’yi terör örgütü El Kaide’ye destek vermek ile tehdit etti. Açıklamayı Amerika Başkanı Trump’ın IŞİD ile mücadele özel temsilcisi Brett McGurk yaptı.
McGurk, “El Kaide Türkiye’nin yanı başında. Militanlar paraşütle inmiyor. Ortaklarımız militanlar bölgeye girerken yüzünü başka tarafa çeviriyor” dedi.
Aşağıdakı resimlerde Amerika’nın terörist YPG ‘ye yaptığı aleni yardımlar yer almakta..

ABD, daha önce de Türkiye’yi DEAŞ’a destek vermekle suçluyordu.
Oysa, ABD’de Demokratların başkan adayı Hillary Clinton’ın kampanya şefi John Podesta’nın hacklenen e-postalarından çok önemli bilgiler sızdı ve yayımlandı.

Podesta’nın 17 Ağustos 2014 tarihinde Hillary Clinton’a gönderdiği bir e-postada, Batılı istihbaratçıların, Amerikan istihbaratının ve Ortadoğu’daki kaynakların verdiği bilgiler aktarılıyordu.

Podesta’nın e-postası, şu cümleyle başlıyordu:”Bütün trajik yönlerine rağmen, IŞİD’in Irak’taki ilerleyişi ABD Hükümeti’ne, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki kaotik güvenlik durumuyla başa çıkma yöntemlerini değiştirmesi için fırsat sunuyor.”
Amerikan başkanı Trump da seçim kampanyasında İŞİD’ in Obama tarafından kurulduğu iddiasını ısrarla dile getirmişti..
İsrail, Irak ve ABD’ nin son bir hafta zarfında Türkiye’ye yönelik küstah açıklamaları ortak kalemin mahsülüdür..
Moda deyimle üst aklın dikte ettiği metindir..
Türkiye’nin gözden çıkarıldığının resmidir..
Yalaka yanlı gazete ve gazetecilerin bunu dürüstçe ifade etmeleri ve durumun vehametini anlatmaları gerekiyor ki tüm Türkiye ortak düşmen karşısında seferber ola bilsin, birleşerek el birliği ile omuz omuza vere bilsin , tek yumruya dönüşsün çünkü söz konusu Vatansa gerisi teferruattır..