Türkiye ile Azerbaycan kardeşliğine göz diken köpeklere

Hakan Seyhan

Azerbaycan Turkıye Genclerının Dostluk Cemıyetı Başkanı

 

Azerbaycan coğrafyası Kur ve Aras nehirleri arasında kalmış bir coğrafya ile sınırlı değildir! Azerbaycan: Güney Azerbaycan ve Kuzey olarak da bir bütün olarak düşünülmeli ve işgal altındaki kutsal topraklarda hesaba katılmalıdır. Bugün Türkiye ne demek ise Azerbaycan da odur. Kısacası Türk Milletidir Ay Yıldızın olduğu her yer bize mukkaddesdir…

Türkiye de ve Azeraycan da Türk düşmanı kendini bilmez serseriler her zaman olmuştur, olacaktırda bunlar bizlerin kardeş devletlerin arasında fitne sokmaya çalışan bir gurup şerefsiz diasporadan oluşmaktadır. Dün düşmanlarımız ne ise bugünde onlar ve bunlar o kadar hain varlıklardır ki Türk kimliği kullanarak soylarını saklamayı deneyen Ermeni şerefsizleri ve Türk düşmanı şerefsizlerdir.

Günümüzde başarılarımızı karalama çabasına girerekte içlerindeki Türk düşmanlığını sergilemektedirler, lakin hesaba katmadıkları birşey varki bu kardeşlik kandan gelen genetiğimizde olan varlığımızın temeli olan şerefımizdir, bizlerin şerefide kağıtla koreografi ıle ölçülemeyecek kadar paha biçilemez satınalınamaz ve hor görülemez. Azerbaycan da tarihinde ilk defa şampiyonlar ligine yükselen Qarabağ’ın koreografisinin değil başarısının konuşulması gerekmektedir.

Qarabağ Azerbaycan’ın ısgal altındaki topraklarının simgesi, insan haklarının unutulduğu , görmezden gelindiği, doğmamış bebeklerin şehit olduğu yer ve soykırıma ugrayan soydaşlarımızın namusudur. Dolayısıyla kanayan yaramızdır, ve hala da işgal altında olan kutsal topragımızın adıdır.

Bu kadar önemli bir ismin avrupada birşeyler yapması, gerek futbolda gerek spor branslarında kendini göstermesi bir takım soysuzların zoruna gidiyor ise bundan gurur duyarız.

Şeref soydan gelir şerefsizler nerden? -Bilsin!