Cennetde görüşürüz Canım Hocam… 7-ci sınıf öğrencisiden

Bir yıl ha? Tam 1 yıl geçmiş demek acımızın üstünden.

Oysa ki, dün gibiydi. Dünki gibi kan verdi yaramız, dünki gibi hep sızladı içimiz, dünki gibi dolup-dolup yaş akıttı gözlerimiz, dünki gibi yandı canımız, kan ağladı yüreğimiz. Nasılda geçti kos koca bir yıl? “Toprağın yüzü soğuk, çabuk unutturuyor” derler. Oysa ki, ne toprak unuttura bildi, ne de tam 365 gün. Toprak dönüp taş olsa, bir değil, yüz sene geçse bile, biz seni unutamayız ki, canım Hocam. Hocaların efendisi, adam gibi adam, ALİ DEVRİM BABAM!


Adın anıldığında nutkumuz kurudu, gözümüz yolunda kaldı şu bir senede. Hep sözlerin, nasihatların çınladı kulaklarımızda. Seni hatırladıkça resimlerine bakıp bakıpta durduk, vidyolarını izledik. Gülümsedin hep bize, el salladın resimlerinden, vidyolarından. Okulun koridorlarında hep sen vardın, şimdi ben şu satırları okuduğumda bile koridorda beni dinliyorsun.
Hatırlıyorsunmu? ilk defa hikayem çıktığında yanınıza koşmuştum, mutluluğumu sizinle paylaşmıştım. Beni tebrik edip başarılar dilemiştiniz, her zaman başarılarıma sevineceğinize söz vermiştiniz. Sözünüzü tutamadınız ama. Ben de bi söz vermiştim, bizi terk etdiyiniz gün “sözümün evveli de, sonu da siz olacaksınız” demiştim. Sözümü tutdum, yine de sizin için yazdım. 1 kız babası kadar sevdiği kişiyi, ona verdiyi sözü nasıl unuta bilir ki?
Düşünsenize, babanız yerine koyduğunuz, babanız kadar sevdiğiniz kişi kayb oluyor. Son sözünü söylemeden, helalleşmeden terk ediyor sizi. Dünya başınıza yıkılır öyle değil mi? Bizimde dünyamız öylece başımıza yıkıldı. Canımız öyle yandı ki anlatmaya kelimenin gücü bile yetmiyor. Can ayrıldı canımızdan.İlk defa sevdiğini sonsuzadek kayb etmek acısını yaşatdırdı bize. İlk defa sevdiğinin yollarında gözü kalmanın ne demek olduğunu öğretdi gidişiyle. “Ölenle ölünmez” derler ya, bak onu da sayesinde yaşadık.
Canım Hocam, evet, sensiz yaşadık. Tam 1 senedir de sensiz yaşıyoruz. Ama sen yüreğimizi terk etmedin ki. Hep bizimle kaldın, hep bizimlesin, ömrümüzün yetdiği kadar da bizimle kalacaksın. Cennetde görüşürüz Canım Hocam!


Zehra Şabili,
Bakı Atatürk Lisesi, 7-ci sınıf öğrencisi