Ça. İyl 16th, 2019

Müstəqil Azərbaycanın 11 baş naziri – SİYAHI

Azərbaycan müstəqillik qazandıqdan sonra hökumətə rəhəbrlik edən Baş nazirləri təqdim edirik:

1. Həsən Həsənov – (7 fevral 1991-ci il – 4 aprel 1992-ci il)

2. Firuz Mustafayev – (4 aprel 1992-ci il – 14 may 1992-ci il)

3. Rəhim Hüseynov – (14 may 1992-ci il – 30 yanvar 1993-cü il)

4. Əli Məsimov – (5 fevral 1993-cü il – 28 aprel 1993-cü il)

5. Pənah Hüseynov – (28 aprel 1993-cü il – 30 iyun 1993-cü il)

6. Surət Hüseynov – (30 iyun 1993-cü il – 7 oktyabr 1994-cü il)

7. Fuad Quliyev – (7 oktyabr 1994-cü il – 20 iyul 1996-cı il)

8. Artur Rasi-zadə – (20 iyul 1996-cı il – 4 avqust 2003-cü il)

9. İlham Əliyev – (4 avqust 2003-cü il – 4 noyabr 2003-cü il)

10. Artur Rasi-zadə – (4 noyabr 2003-cü il – 21 aprel 2018-cü il)

11. Novruz Məmmədov (21 aprel 2018-ci il – Hazırda vəzifəsini icra edir)    /eurasiadiary.com/