Ç. Avq 21st, 2019

Avropa Liqasında gecənin nəticələri

Avropa Liqasının qrup mərhələsində 3-cü turun oyunları keçirilib.

Turkustan.info-nun xəbərinə görə, 12 qrupda 24 qarşılaşma oynanılıb.

“Qarabağ”ın yer aldığı E qrupunun liderləri “Arsenal” və “Sportinq” Portuqaliyada üz-üzə gəlib. Matç London klubunun minimal hesablı qələbəsi ilə başa çatıb – 1:0.

Türkiyə təmsilçilərindən “Fənərbaxça” Belçikada “Anderlext”in qonağı olub və heç-heçə edib – 2:2.

İstanbulun digər klubu “Beşiktaş” da Belçika təmsilçisini sınağa çəkib. “Qara qartallar” öz meydanında “Genk”lə qarşılaşıb və 2:4 hesabı ilə uduzub.

“Akhisar” isə İspaniya səfərində “Sevilya”ya 6 cavasız qolla məğlub olub.

25 oktyabr

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi, III tur

A qrupu

20:55. AEK (Kipr) – “Ludoqorets” (Bolqarıstan) – 1:1

20:55. “Sürix” (İsveçrə) – “Bayer” (Almaniya) – 3:2

B qrupu

20:55. “Leyptsiq” (Almaniya) – “Seltik” (Şotlandiya) – 2:0

20:55. “Zalsburq” (Avstriya) – “Rusenborq” (Norveç) – 3:0

C qrupu

20:55. “Kopenhagen” (Danimarka) – “Slaviya” (Çexiya) – 0:1

20:55. “Zenit” (Rusiya) – “Bordo” (Fransa) – 2:1

D qrupu

20:55. “Anderlext” (Belçika) – “Fənərbaxça” (Türkiyə) – 2:2

20:55. “Spartak (Trnava, Slovakiya) – “Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya) – 1:2

E qrupu

20:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Vorskla” (Ukrayna) – 0:1

20:55. “Sportinq” (Portuqaliya) – “Arsenal” (İngiltərə) – 0:1

 

F qrupu

20:55. “Milan” (İtaliya) – “Betis” (İspaniya) – 1:2

20:55. “Düdelanj” (Lüksemburq) – “Olimpiakos” (Yunanıstan) – 0:2

G qrupu

23:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Spartak” (Moskva, Rusiya) – 0:0

23:00. “Vilyarreal” (İspaniya) – “Rapid” (Vyana, Avstriya) – 5:0

H qrupu

23:00. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Apollon” (Kipr) – 2:0

23:00. “Marsel” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) – 1:3

I qrupu

23:00. “Beşiktaş” (Türkiyə) – “Genk” (Belçika) – 2:4

23:00. “Sarpsborq” (Norveç) – “Malmö” (İsveç) – 1:1

J qrupu

23:00. “Sevilya” (İspaniya) – “Akhisar” (Türkiyə) – 6:0

23:00. “Standard” (Belçika) – “Krasnodar” (Rusiya) – 2:1

K qrupu

23:00. “Yabloneç” (Çexiya) – “Astana” (Qazaxıstan) –  1:1

23:00. “Renn” (Fransa) – “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – 1:2

Lqrupu
23:00. “Çelsi” (İngiltərə) – BATE (Belarus) – 3:1L qrupu

23:00. PAOK (Yunanıstan) – “MOL Vidi” (Macarıstan) – 0:2

/A24.Az/

Paylaş: